Zapraszamy do odwiedzenia miejsc dostępnych w Gdańsku. Zobacz, gdzie możesz zorganizować wydarzenie (szkolenie, warsztaty) i w jakim zakresie zapewniona jest w tym miejscu dostępność dla osób ze szczególnymi potrzebami. Chcesz umieścić swoje miejsce (klub, dom sąsiedzki, siedzibę) na Mapie Dostępnych Miejsc? Skontaktuj się z nami: kontakt@upfoundation.pl
Teren rekreacyjny w Świbnie
brak
W celu organizacji wydarzeń w parku skontaktuj się z Gdańskim Zarządem Dróg i Zieleni.
Jedna z popularnych i jednocześnie najmłodszych dróg rowerowych rozpoczyna się także przy skrzyżowaniu ul. Boguckiego z ul. Świbnieńską, i biegnie tuż przy granicy z sąsiednimi gminami, wzdłuż przekopu Wisły. To jedna z najbardziej malowniczych tras rowerowych w Gdańsku. Rowerzyści jadąc po koronie wału mogą dotrzeć do granic gminy Miasta Gdańska, gdzie trasa łączy się ze ścieżką na terenie gminy Cedry Wielkie. Trasa ma długość ponad siedem kilometrów.
Droga ta stanowi jeden z odcinków Wiślanej Trasy Rowerowej R-9 i Pomorskich Tras Rowerowych o Znaczeniu Międzynarodowym R-10.
Dzięki wygranej w BO na terenie sąsiadującym z przeprawą promową mieszkańcy zyskali boisko i nowy plac zabaw wyposażony m.in. w huśtawki, trampolinę i zjeżdżalnię, który dodatkowo ogrodzono. Poza tym zamontowano ławki. Nasadzono także nowe drzewa. Wykonano również ścieżki spacerowe, które łączą pobliskie istniejące chodniki z placem zabaw, a także nowym boiskiem.
Park Diany
brak
W celu organizacji wydarzeń w parku skontaktuj się z Gdańskim Zarządem Dróg i Zieleni.
Park Diany jest parkiem osiedlowym, który zajmuje obszar 1 ha. Jego budowa prowadzona jest etapowo od 2015 roku.
Park de Gaulle’a
brak
W celu organizacji wydarzeń w parku skontaktuj się z Gdańskim Zarządem Dróg i Zieleni.
Park de Gaulle’a jest jednym z najbogatszych dendrologicznie parków gdańskich. Na powierzchni niespełna 1 ha rośnie ponad dwadzieścia gatunków drzew, w tym pomnikowe egzemplarze pochodzące jeszcze z końca XIX wieku. Wówczas dzisiejszy park stanowił prywatny ogród, założony na zapleczu posesji przy obecnej ulicy de Gaulle’a.
Park w Królewskiej Dolinie
brak
W celu organizacji wydarzeń w parku skontaktuj się z Gdańskim Zarządem Dróg i Zieleni.
Pochodzący z połowy XVII wieku Park w Królewskiej Dolinie należy do najstarszych i najlepiej zachowanych historycznych parków w Gdańsku.
Obecnie istniejący dwór wraz z parkiem to część dawnej posiadłości zwanej „Zieloną” przynależnej w XVII wieku do wsi Suchanino. Tę obszerną posiadłość nabył w 1654 roku wraz z pochodzącą z Bremy żoną Katarzyną, gdański patrycjusz Zachariasz Zappio.
Park Steffensa
utwardzone alejki
brak
W celu organizacji wydarzeń w parku skontaktuj się z Gdańskim Zarządem Dróg i Zieleni.
Park Steffensa, bo taką nazwę przywrócono na miejskich planach, jest terenem zielonym wzbogacającym krajobraz pomiędzy torami kolejowymi a ruchliwą Aleją Zwycięstwa i umożliwiający pokonać ten odcinek miasta bardziej aktywnie - biegnąc wzdłuż jego alejek lub jadąc na rowerze lub na rolkach na pasie drogi rowerowej.
Park Prezydenta Ronalda Reagana
Na terenie parku znajdują się dwa stawy wodne oraz tereny rekreacyjne: nowoczesne ścieżki rowerowe i skatepark. Cały obszar parku jest całkowicie wyłączony z ruchu pojazdów silnikowych.
Na wyposażenie parku składają się ławki, ozdobne kosze na śmieci, stoły do ping-ponga i gry w szachy. W Parku im. Ronalda Reagan znajdują się również specjalnie wyznaczone miejsca do grillowania i palenia ognisk.
brak
W celu organizacji wydarzeń w parku skontaktuj się z Gdańskim Zarządem Dróg i Zieleni.
Park zlokalizowany jest w pasie nadmorskim pomiędzy Jelitkowem a Brzeźnem - na północnym-wschodzie od ulic Czarny Dwór i Obrońców Wybrzeża, na wschód od ul. Piastowskiej.
Park Oruński
brak
W celu organizacji wydarzeń w parku skontaktuj się z Gdańskim Zarządem Dróg i Zieleni.
Położony jest w malowniczej Dolinie Potoku Oruńskiego i obejmuje obszar 19 hektarów. Pod względem stylu krajobrazowego należy do parków typu dworskiego z elementami (już nieistniejącymi) stylu geometrycznego w części botanicznej.
Obiekt jest wpisany do rejestru zabytków, stanowiąc część zespołu krajobrazowo-przyrodniczego „Dolina Potoku Oruńskiego”.
Przestrzeń parku urozmaicają płynące wody Potoku Oruńskiego, dwa ozdobne stawy z kaskadą, strumieniem i czterema mostkami. Znajduje się tu również współczesna galeria rzeźby plenerowych autorstwa Alfonsa Łosowskiego.
Park w Jasieniu
brak
W celu organizacji wydarzeń w parku skontaktuj się z Gdańskim Zarządem Dróg i Zieleni.
W parku zachowały się: stara XVIII-wieczna aleja lipowa oraz piękny szpaler grabowy wzdłuż ogrodzenia od strony ul. Zwierzynieckiej. W parku rosną kasztanowce, jesiony, robinie, klony, modrzewie oraz pomnikowe okazy topoli białej.
W 2001 roku park doczekał się rewaloryzacji, w ramach której wykonane zostały alejki spacerowe i ogrodzenie. Dosadzono również krzewy ozdobne, w tym forsycje i głogi oraz byliny, które stanowią tutaj dość okazałą kolekcję. Znaczną część powierzchni parku stanowią trawniki.
Na wyposażeniu parku składają się żwirowe alejki spacerowe, ławki i kosze na śmieci. Jest również plac zabaw dla dzieci z piaskownicą i zabawkami. W sąsiedztwie placu zabaw znajduje się stylowa altanka. Walory krajobrazowe, przestrzenne i mikroklimatyczne sprawiają, że park stanowi miejsce spacerowe i rekreacyjne dla mieszkańców Jasienia. W 2015 roku park otrzymał nazwę Park im. ks. Bronisława Kabata.
Park Oliwski
brak
W celu organizacji wydarzeń w parku skontaktuj się z Gdańskim Zarządem Dróg i Zieleni.
Park Oliwski liczy 11,3 ha powierzchni i wraz z Katedrą Oliwską stanowi zespół zabytkowy znany w skali krajowej, jak i międzynarodowej. Istniejące od XII wieku dawne założenie przestrzenne o charakterze dworsko-opackim przekształcono w XX wieku w park miejski.
Park składa się z części ogólnodostępnej i wydzielonej części botanicznej, która uatrakcyjnia obiekt, m.in. dzięki palmiarni i alpinarium. Nieopodal palmiarni znajdują się dwie groty szeptów, a w głębi parku altana.
Przez teren parku przepływają wody Potoku Oliwskiego z dwoma dużymi stawami i kaskadą. W czterech miejscach parku Potok przecinają mostki. Ponadto wzdłuż alejek znajdują się trzy stawy parkowe, dwa baseny ogrodowe, a przed Pałacem Opatów fontanna. W części południowej parku zachował się fragment zabytkowego muru ogrodzeniowego.
dojazd: SKM, ZKM
Park Kuźniczki
brak
W celu organizacji wydarzeń w parku skontaktuj się z Gdańskim Zarządem Dróg i Zieleni.
Park Kuźniczki położony jest nad Potokiem Strzyża we Wrzeszczu i zajmuje niewielki obszar 0,6 ha. Jest to park dworski w stylu przejściowym, swobodnym, z elementami geometrycznymi. W latach 2004 – 2005 park został wpisany do rejestru zabytków.
Zachowany fragment parku został objęty rewaloryzacją w latach 2004 – 2005. Obecnie w parku znajduje się drewniana, stylowa altanka i niewielki plac zabaw dla dzieci, który jest wyposażony w urządzenia zabawowe. Otwarte koryto Potoku Strzyża ujęto obudową architektoniczną. Zieleń parkowa obejmuje drzewostan, żywopłoty, rozległe powierzchnie runa parkowego i bylin. W parku są również aleje spacerowe i place o nawierzchni klinkierowej oraz kamiennej.
Swobodny dojazd SKM, ZKM.
Park Jelitkowski
brak
W celu organizacji wydarzeń w parku skontaktuj się z Gdańskim Zarządem Dróg i Zieleni.
Park posiada świetne połączenie komunikacyjne dzięki liniom tramwajowym 2, 4, 6 i 8 oraz autobusom nr 227. Odcinek od pętli do kąpieliska można przejść w kilka minut.
Park Brzeźnieński im. Jana Jerzego Haffnera
brak
W celu organizacji wydarzeń w parku skontaktuj się z Gdańskim Zarządem Dróg i Zieleni.
Kąpielisko Molo Gdańsk Brzeźno w każdym sezonie otrzymuje wyróżnienie Krajowego Programu Błękitna Flaga w Polsce, co świadczy o wyjątkowej czystości wody jak i plaży. Jest ona także wyjątkowa pod względem bezpieczeństwa, kąpielisko posiada stały monitoring oraz całodobową ochronę. Nad bezpieczeństwem plażowiczów w sezonie letnim codziennie czuwają ratownicy z czterech stanowisk ratowniczych.
Na zlecenie władz miasta wykonano w 2001 r. projekt rewaloryzacji parku, zamierzając zrealizować go począwszy od 2006 r. Prace, ze względu na znaczne koszty, podzielono na etapy, wykonywane w kolejnych latach. Zaczęły się od 2005 r. i obejmowały: generalny remont głównego traktu spacerowego. Znacząco zmienił się park w 2008 r. W ramach zagospodarowania zieleńca u zbiegu ulic Zdrojowej i Krasickiego, który stanowi efektowny element wprowadzający do parku, zbudowano nowy układ alejek spacerowych. Wymieniono starą zniszczoną pergolę na nową, stylizowaną na podobne tego typu budowle z końca XIX wieku.
Wykonano instalację oświetleniową wprowadzając stylowe lampy, poidełko, uzbrojenie sieciowe dla fontanny, która niebawem miała tam powstać, zainstalowano sieć nawadniającą oraz monitoring. Teren ogrodzono, ustawiono stylowe ławki i kosze, założono nowe trawniki i kwietniki, posadzono również pnącza, krzewy i drzewa ozdobne. Przebudowano również uliczkę będącą drogą dojazdową do budynków mieszkalnych, przebiegającą tuż za pergolą.
Park wyposażono w ławki, stoliki do gier w szachy, tablice informacyjne, wykonano instalację elektryczną i monitoring, zamontowano latarnie. Zieleń wzdłuż alejek poddano renowacji i uzupełnieniu o nowe nasadzenia drzew, krzewów i bylin oraz roślin cebulowych.
Do kąpieliska przy molo w Gdańsku Brzeźnie możemy dojechać tramwajem nr 3, 5 i 62 oraz autobusami linii 148 z Gdańsk Żabianka i 188 z Zaspa SKM.
Fundacja Społecznie Bezpieczni
Sala jest dostępna w zależności od dostępności godzin, kiedy nie realizowane są zajęcia Klubu Aktywnego Mieszkańca.
kontakt: fundacja@spoleczni.org.pl
Klub Sąsiedzki „Letnica” (Fundacja RC)
Dom Kultury PSM Przymorze
2 wynajmowane sale. Duża ok. 100 osób mniejsza ok. 20 osób kontakt na podany numer telefonu lub mail
kontakt: 585534021 j.piszczek.zao@przymorze.gda.pl
Zajęcia gimnastyczne dla seniorów, pracownia plastyczna.
Brak szczególnych udogodnień dla osób z niepełnosprawnością
Klub Sąsiedzki GARAŻ
Klub Sąsiedzki VII Dwór
Klub Sąsiedzki we Wrzeszczaku
sala na max 20 osób, bezpłatna, projektor, ekran, stół, krzesła, 4 komputery
dostosowujemy salę się na bieżąco, wszelkie potrzeby można zgłaszać w mailu z zapisami na zajęcia
przeszkolony zespół do wsparcia dla osób ze szczególnymi potrzebami
Opowiadacze Historii Dolnego Miasta w Gdańsku/ ISE Dolne Miasto Dom Sąsiedzki
Fundacja „Sprawni Inaczej”/ Dom Sąsiedzki „Przy Północnej”
Świetlica położona jest na parterze budynku, wyposażoną w aneks kuchenny z dostępem do wody, lodówki, zmywarki, czajnika elektrycznego i mikrofali. Świetlica jest wyposażona w lekkie stoliki i krzesła, co umożliwia dowolną aranżację pomieszczenia. W świetlicy znajduje się ekran i projektor, na życzenie udostępniamy głośniki, dodatkowe sprzęty takie jak: flipcharty, sztalugi, dodatkowe wieszaki na ubrania, naczynia ,termosy, sztućce i obrusy. W hallu budynku znajduje się duża tablica informacyjna umożliwiająca przekazywanie mieszkańcom informacji o wydarzeniach odbywających się na terenie Brzeźna. Na parterze znajdują się dwa sanitariaty oraz szatnia.
Udostępniamy pomieszczenia również w niedzielę po wcześniejszym zgłoszeniu potrzeby do managera (urodziny, imieniny itp.). Zasady korzystania określa regulamin Domu Sąsiedzkiego "Przy Północnej"
Centrum Obywatelskie Dolna Brama
Europejskie Centrum Solidarności
"Dysponujemy dwoma rodzajami przestrzeni:
Fundacja Nova/Klub Sąsiedzki Chełm
Dom Sąsiedzki Zakopianka/Stowarzyszenie Nasze Siedlce
Świat Wrażliwy/Fundacja Caffe Aktywni
Stowarzyszenie Waga
Fundacja RC
Bezpłatny oraz płatny wynajem sal przy ulicy Wita Stwosza 23. Sala kinowa - dla około 50 osób, sala szkoleniowa - dla około 30 osób i coworking - do 10 osób. Są one ogólnodostępne, jednak należy zgłosić się na maila klaudia.knabe@fundacjarc.org.pl, aby dopytać o dostępne terminy i szczegóły wynajmu. Organizacje społeczne w godzinach pracy biura mogą korzystać z sal bezpłatnie, a poza wyznaczonymi godzinami na preferencyjnych warunkach.
Dom Sąsiedzki na Osieku/Fundacja Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych FORUM
Klub Mieszkańca na Hallera – Projekt Pełni Szczęścia
Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej/Dom Sąsiedzki Gościnna Przystań
Fundacja Inicjowania Rozwoju Up Foundation
ul. Jaśkowa Dolina 11a/1a, 80-252 Gdańsk
NIP: 9571059793
KRS 0000393420
REGON 221509149