Taniec w pudełku

Innowatorka: Aurora Lubos

„Taniec w pudełku” to gra, która ma za zadanie integrować ludzi w różnym wieku, z różnych środowisk, ma łączyć, to co w ludziach najpiękniejsze – ich różnorodność i indywidualność poprzez wspólny ruch, taniec, aktywność fizyczną.

Projekt gry „Taniec w pudełku”, składającej się z 50 kart ilustrowanych z opisami jest już gotowy. Dopracowania z udziałem eksperta wymaga jeszcze instrukcja do gry.
Innowatorka przetestuje karty podczas 10 warsztatów z uczestnikami i dwóch warsztatów dla trenerów/ prowadzących warsztaty.

Więcej o innowacji „Taniec w pudełku”: Facebook

AURORA LUBOS na www

O autorce

Aurora Lubos niezależna artystka związana od 1997 roku z gdańską sceną tańca. Autorka kilku zaangażowanych społecznie solowych spektakli i  instalacji artystycznych. W swoich pracach porusza takie tematy jak przemoc domowa, kryzysy uchodźcze i prawa człowieka. Jej praktyka i proces twórczy opiera się na zbieraniu prawdziwych historii i pracy w terenie. Oprócz pracy twórczej, prowadzi warsztaty z teatru tańca i improwizacji w różnych grupach wiekowych, z osobami z różnymi potrzebami oraz w różnym stopniu zaawansowania. Od 2000 roku jest aktorką brytyjskiego Vincent Dance Theatre. Współzałożycielka Stowarzyszenia Arbuz, które działa na rzecz osób z doświadczeniem uchodźczym i migracyjnym.

Co dał Ci udział w programie?

Przede wszystkim program zmobilizował mnie do sprecyzowania i udoskonalenia mojego pomysłu. Ponieważ podczas realizacji padało wiele pytań, których wcześniej sobie nie zadawałam, musiałam znaleźć czytelne rozwiązania, które również pomogły mi bardziej zrozumieć moje działania. Innaczej dało mi potrzebny czas i komfort, także finansowy, na sprawdzenie i przetestowanie pomysłu. Wsparcie opiekunki programu Mai Kurant, a co za tym idzie mojego pomysłu, pozwalało mi uwierzyć w moją innowację.

Skip to content