100.re.pl – pierwszy w Polsce sklep kooperacyjny

Lider: Spółdzielnia Socjalna 100 procent
Partnerstwo: Best Awards, Zespół Szkół Specjalnych nr 5 w Sopocie

100re.pl to pierwszy w Polsce sklep kooperacyjny, łączący ideę przedsiębiorczości społecznej z realnym rozwiązaniem problemu bezrobocia osób niepełnosprawnych. Pomysł opiera się na współpracy Spółdzielni Socjalnych, WTZ-ów i organizacji pozarządowych z doświadczonym zespołem marketingowo-sprzedażowym i stworzeniu wspólnej oferty designerskich produktów, sprzedawanych za pośrednictwem internetu przy pomocy platformy sprzedażowej 100.re.pl.

W ramach partnerstwa firma Best Awards przygotowała strategię sprzedażową oraz zajęła się marketingiem i promocją tak, aby jak najszerzej dotrzeć do klienta biznesowego. Rolą Zespołu Szkół Specjalnych nr 5 jest przygotowanie do pracy osób, które znajdą zatrudnienie w sklepie kooperacyjnym oraz przygotowanie uczestników wtz do realizowanych zamówień w ramach 100re.pl

Utworzenie sklepu, który sprzedawałby produkty powstające na warsztatach terapii zajęciowych okazało się dużym wyzwaniem. Spółdzielnia mimo znajomości specyfiki pracy WTZ oraz innych podmiotów społecznych, w których prace wykonują osoby z niepełnosprawnościami napotkała nie lada trudności z przygotowaniem produktów odpowiednich dla komercyjnego klienta (powtarzalnych, realizowanych na czas, w odpowiedniej jakości). Mimo tego udało się utworzyć pierwszy w Polsce sklep kooperacyjny – 100re.pl, który cały czas jeszcze rozwija się i wzbogaca swoją ofertę. Zachęcamy do skorzystania z niej!

Kontakt

503 706 817
Skip to content