CUMY – warsztat otwarty


Ahoj!

Jesteśmy CUMY – małą, ale rosnącą społecznością trójmiejskich rzemieślników! Tworzymy unikatowe miejsce do pracy – WARSZTAT OTWARTY Makerspace. Miejsce, do którego możesz przyjść pomajsterkować, naprawić krzesło, złożyć robota, polutować kabelki… Chcemy być otwarci dla każdego wytwórcy, projektantki, studenta i hobbystki! Potrzebujemy maszyn, narzędzi oraz innych zajawkowiczów :), by tworzyć fajną i zróżnicowaną ofertę oraz przestrzeń do wymiany doświadczeń, zleceń oraz narzędzi! Pracuj z nami, pomóż nam się wyposażyć!

Zmęczony onlinem? Wróć do pracy rąk!

CUMY zależą od Was – od waszych potrzeb i marzeń. Chcemy je wszystkie zrealizować.

Włożyliśmy do tej pory sporo pracy i środków finansowych w obecny wygląd przestrzeni i wyposażenie. Sporo pozostało jeszcze do zrobienia… Wierzymy, że wspólnie osiągniemy zamierzony cel – miejsce, w którym chce się tworzyć i do którego chce się wracać!

Odwiedź nas, chcemy Cię poznać! Zajrzyj do naszych nagród i wpadnij do nas na szkolenie – z bioplastiku, spawania lub druku 3D. Znajdziesz tam też wejściówki do warsztatu, przyjdź na robotę!

Co Cumy dają Tobie?

Możesz uzyskać dostęp (zobacz nasze nagrody) do 400m² powierzchni w sercu Stoczni Gdańskiej, w której znajdziesz pracownię stolarską, ślusarską, druku 3D, biomateriałów i dużo wolnej przestrzeni na Twoje działania! Oddaliśmy do użytku wspólnego cześć naszych narzędzi i potrzebujemy ich więcej by w CUMY można było i naprawić krzesło, czy zbudować szafę, jak i wydrukować zgubiony element od ekspresu do kawy, uszyć sobie worek na zakupy czy opracować innowacyjną technologię hodowli ziemniaka lub wynaleźć nowy pierwiastek. Nie lubimy się ograniczać 🙂

CUMY robią na Stoczni to co się powinno – ogłaszamy powrót do pracy rąk i rzemiosła!

Jesteśmy grupą nieznajomych rzemieślników, których połączyło jedno marzenie – stworzenie warsztatu, w którym w kolektywny sposób specjaliści z różnych dziedzin mogą pracować i spotykać się by wymieniać inspiracjami, pomysłami, wiedzą, zleceniami. Naszym celem jest zjednoczenie społeczności rzemieślników z Trójmiasta, jak i całej Polski i cieszymy się, że możemy to zrobić w tak ważnym dla rzemiosła miejscu – Stoczni.

Każdy z nas ma wiele pasji, jesteśmy zadeklarowanymi rzemieślnikami, lub dopiero uczymy się nowych umiejętności. Członkiem CUMY może być każdy zainteresowany rzemiosłem, zaciągnij się!

Kontakt

Skip to content