Fundacja Anielskie Ranczo

Partnerstwo: Fundacja Moja Przygoda, Magdalena Belling – psycholog, Stowarzyszenie Rozwoju Nowej wsi Przywidzkiej

Przygodę z dziećmi zaczęliśmy kilka lat temu, kiedy dzieci z domów dziecka regularnie zaczęły odwiedzać nasze miejsce. Tworzyliśmy pod nie zajęcia z końmi, razem zbieraliśmy siano, uczestniczyliśmy przy żniwach.

Okazało się, że jest większe grono dzieci, które można nauczyć obcowania ze zwierzętami, dbania o nie i opiekę nad nimi. Tak powstało Ranczo z pasją, przyjazne właśnie dzieciom.

​Dziś to miejsce rozwija się jako ośrodek edukacyjny i rozwojowy. Tworzymy wspólnie rękodzieło, uczymy się akceptacji i rozwijamy swoją empatię.

Odwiedzają nas dzieci z pobliskich szkół oraz ze szkół trójmiejskich, dla których specjalnie przygotowaliśmy ścieżkę edukacyjną.

Z dnia na dzień rozwijamy się i kształtujemy teren tak, aby móc bardziej spełniać oczekiwania i dostosować to miejsce pod większe grono ludzi.

​Na ranczo powstała fundacja przyjazna właśnie zwierzętom i dzieciom – Anielskie Ranczo.

Razem możemy stworzyć nowy lepszy świat – pomagając tym, którzy tej pomocy potrzebują.

​Grant Funduszu Inicjowania Rozwoju został przeznaczony na budowę altany warsztatowej dla dzieci i dorosłych. Warsztaty starego rzemiosła oraz zajęcia z wykorzystaniem wsparcia zwierząt (alpak, kóz, owiec i koni uratowanych), to szansa na rozwój dla lokalnej, wiejskiej społeczności.

Kontakt

pasja.ranczo@gmail.com
Skip to content