Zmieniamy się, poznaj szczegóły!

Fundacja KIWI – Kreatywność Inicjatywa Wielokulturowość Integracja

Lider: Fundacja KIWI Kreatywność Inicjatywa Wielokulturowość Integracja
Partnerstwo: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim, Hurtownia Jola w Pruszczu Gdańskim

Fundacja KIWI Kreatywność Inicjatywa Wielokulturowość Integracja działa od czerwca 2020, w styczniu 2023r. uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego. Osoby wchodzące w skład organizacji, jej wolontariusze i profesjonaliści z nią współpracujący, swoją kilkuletnią pracą i dorobkiem uczyniły Fundację ośrodkiem popularyzującym kulturę, sztukę, edukację oraz ekologię, tradycję i dziedzictwo narodowe, integrację społeczną.

Celem projektu jest zwiększenie świadomości ekologicznej mieszkańców Pruszcza Gdańskiego i zwiększenie terenów zielonych – utworzenie ogólnodostępnego mobilnego ogrodu.

Realizacja:

  • cykl lekcji bibliotecznych dla dzieci o znaczeniu zieleni i sposobach dbania o rośliny i spotkania z pszczelarzem, cykl prelekcji o zakładaniu i prowadzeniu małego ogrodu,
  • założenie ogrodu mobilnego poprzez warsztaty ogrodnicze,
  • stworzenie broszur z instrukcją zakładania i prowadzenia małych ogrodów, ze zdjęciami krok po kroku z realizacji „naszego” ogrodu,
  • warsztaty naturalnego barwienia materiałów, połączone z przekazaniem wiedzy o możliwościach nadawania drugiego życia przedmiotom ze swojego otoczenia (upcykling)

Miejsce realizacji – Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim oraz Galeria Sztuki Szary Ganek w Pruszczu Gdańskim.

Kontakt

Fundacja KIWI Kreatywność Inicjatywa Wielokulturowość Integracja
536 853 254
info@fundacjakiwiw.pl
ul. Wojska Polskiego, 83-000 Pruszcz Gdański
Skip to content