Zmieniamy się, poznaj szczegóły!

Mural w Luzinie

Partnerstwo: Stowarzyszenie Kaszubskie Centrum Edukacji „Vademecum”, Cafe Ambasador, Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie, Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Luzinie, Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji, Pomorska Koalicja na Rzecz Zdrowia Psychicznego

Każdego roku ponad jedna trzecia całej populacji cierpi na zaburzenia psychiczne. Ogrom problemu jest szczególnie dotkliwy na wsiach i w małych miejscowościach, gdzie zjawisko stygmatyzacji osób chorujących psychicznie jest szczególnie dotkliwe. Istnieje też olbrzymi problem z dostaniem się do terapeuty, psychiatry, psychologa. Dodatkowo nie zgłaszają się osoby cierpiące po pomoc w obawie „co ludzie/sąsiedzi powiedzą?”.

​Odważ się, pokaż, że możesz! Wybierz nagrody i bądź częścią tego projektu!

Z misją wspierania osób chorujących psychicznie w Luzinie zawiązała się Artystyczna Inicjatywa. Pomysł zyskał uznanie Funduszu Inicjowania Rozwoju i teraz stara się o przyznanie grantu. Aby uzyskać wsparcie finansowe potrzebujemy wsparcia w postaci wpłat na tą zbiórkę i stworzenie wyjątkowego i jedynego muralu w Luzinie. W ramach projektu zamierzamy objąć specjalistycznym wsparciem doradczo-terapeutycznym 10 osób z Gminy Luzino, które cierpią z powodu choroby psychicznej i doświadczały doświadczają stygmatyzacji i wykluczenia.

Angażowanie się w prace artystyczne stanowi remedium na wiele problemów naszych czasów. Szczególnie teraz nie zapominajmy o tym co dla nas wszystkich jest tak ważne – zdrowie psychiczne.

Możesz wziąć udział w wyjątkowej zbiórce – tworzeniu muralu na rzecz solidarności z osobami chorującymi psychicznie w Luzinie.

Pokażmy się odważnie, bądźmy częścią oswajania nieznanego i odczarowywania stereotypów.

Artystyczna Inicjatywa powstała w Luzinie dzięki ludziom pełnym pasji i chęci zmiany społecznej w jednej z największych wsi w Polsce.

Kontakt

Skip to content