Zmieniamy się, poznaj szczegóły!

Ogród miejski w Tczewie

Partnerstwo: Tczewscy Kurierzy Rowerowi (Fundacja To i Co), Urząd Miejski w Tczewie oraz Flex Poland a także Stowarzyszenie Ruch Inicjatyw Obywatelskich Tczewa, Dzicy Przyrodnicy i przyjaciele

Zapraszamy Cię do stania się częścią ekipy zielonego ogrodu miejskiego w Tczewie! Ogród to miejsce otwarte – dla każdego. Miejsce, w którym znajdziesz grządki z warzywami, drzewka owocowe, ale tez przestrzeń do warsztatów i do rekreacji 🙂 To miejsce dla Ciebie, dla Twoich dzieci, Twoich rodziców czy znajomych. Zapraszamy Cię do wspólnej uprawy warzyw, owoców i roślin ozdobnych, do majsterkowania i wykonywania całej infrastruktury ogrodowej. Będziemy się uczyć, jak łapać deszczówkę, kompostować, chronić przed zarazami nasze roślinki, a wszystko to w duchu – wykorzystaj, nie wyrzucaj! Ale, ale… nie samą pracą człowiek żyje – oprócz tego w naszym ogrodzie będzie ekologiczna sauna miejska (!), miejsce na ognisko i wypasiona strefa relaksu wśród zieleni! Co jeszcze – to zależy od Ciebie – pomóż nam wystartować a w ogrodzie znajdziesz przestrzeń do realizacji własnych pomysłów 🙂

Nasz ogród będzie rósł tak jak marchewka w grządce!

Najpierw trochę się napracujemy na warsztatach z planowania ogrodu – ty też możesz wziąć w nich udział! Zaprosimy Cię na nie w styczniu! Będziesz mieć wpływ na to jak będzie wyglądał nasz ogród już od samego początku!

​Zimą postawimy na relaks i hartowanie – w końcu czeka nas pracowita wiosna 🙂 Uruchomimy ekologiczną saunę polową – plandeka uszyta z banerów w środku rozgrzane kamienie i relaksujący ziołowy zapach! A potem ochłoda w śniegu! I to wszystko w Tczewie!

Ani się obejrzycie przyjdzie wiosna i trzeba zakasać rękawy! Czekają nas wspólne warsztaty wykonywania infrastruktury ogrodowej – naucz się z nami konstruować skrzynie, kompostowniki, pojemniki na deszczówkę, siedziska i super donice – efekt naszej pracy będzie jednocześnie wyposażeniem ogrodu! Następnie do wykonanych donic i skrzyń powsadzamy roślinki – warzywa i inne zaplanowane podczas pierwszych warsztatów!

Wiosną, latem i jesienią zapraszamy na cykl edukacyjny:

  • warsztaty z kompostowania – jak to robić? do czego używamy kompostu?
  • warsztaty z naturalnych metod ochrony roślin?
  • warsztaty z majsterkowania – jak zrobić meble do ogrodu wykorzystując używane materiały?
  • warsztaty o owadach? przygotowanie domków dla owadów
  • warsztaty zielarskie? jak rozpoznawać zioła, co można z nich zrobić, wspólne gotowanie ze znalezionych ziół
  • gotowanie zero waste – jak gotować, by nie marnować?
  • kuchnia roślinna – da się na tym przeżyć?
  • przetwory – jak, z czego i kiedy?
  • kiszonki – jak z czego i kiedy?

Kontakt

Skip to content