Zmieniamy się, poznaj szczegóły!

TRWA 9. EDYCJA KONKURSU FUNDUSZU INICJOWANIA ROZWOJU 2023

Fundacja Inicjowania Rozwoju UP FOUNDATION wraz z:

Partnerami Strategicznymi:
Gdańska Fundacja Rozwoju Gospodarczego, Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA SA, LPP SA,

Partnerami:
Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia SA, Farm Frites Poland SA, Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów,

Patronami Honorowymi:
Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Gdańska,
oraz Patronem Merytorycznym: Kampania 17 Celów, z przyjemnością informują o:

9. edycji Konkursu Grantowego FUNDUSZ INICJOWANIA ROZWOJU.

Tak było podczas 11. Forum Inicjowania Rozwoju i rozdania grantów FG FIR.

Łączymy trzy światy: organizacje pozarządowe, biznes i instytucje publiczne.

Partnerstwo to cel nadrzędny Funduszu Inicjowania Rozwoju. Przekłute w działanie pozwala odpowiadać na ważne wyzwania społeczne i gospodarcze i mierzyć się z problemami w sposób bardziej optymalny i efektywny. Bez Partnerstw dzisiejszy świat, lokalny, regionalny czy globalny, jest skazany na wiele zagrożeń.

Współczesny świat zmaga się z globalnymi wyzwaniami: utratą bezpieczeństwa, zmianami klimatycznymi, głodem versus marnowaniem żywności, nadmiernym zużyciem energii, dewastacją bioróżnorodności i neuroróżnorodności, brakiem tolerancji czy wykluczeniem społecznym. To też czas szczególnie trudny dla naszej części świata w związku z wojną w Ukrainie. Przyszłość wymaga współpracy.

Konkurs Grantowy jest częścią Kampanii 17 celów i szczególnie poszukujemy inicjatyw, które będą realizować co najmniej jeden z Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Nasi Grantobiorcy i Grantobiorczynie o udziale w konkursie Funduszu Inicjowania Rozwoju:

 • „Dzięki udziałowi w Konkursie Grantowym mogliśmy pójść krok dalej i wybudować piękną altanę warsztatową. Zyskaliśmy miejsce, poznaliśmy świetnych ludzi i otrzymaliśmy moc wiedzy przydatnej do dalszej drogi. Dziękujemy!” – Aniela Wasielkie, Prezeska Fundacji Anielskie Ranczo, Grantobiorczyni 8.edycji FG FIR.
 • „Dzięki udziałowi w konkursie usystematyzowaliśmy wiedzę, mieliśmy i nadal mamy możliwość nauki oraz konsultacji ze specjalistami.” – Anna Mękal, Prezeska Fundacji Pępek Świata, Grantobiorczyni 7. edycji FG FIR.
 • „Z możliwością realizacji projektu zyskaliśmy nadzieję i poczucie, że nasze marzenia są realne. Nasz cel to dom i miejsce pracy dla osób najbardziej wykluczonych z rynku pracy i życia społecznego. Droga przed nami daleka, ale wiemy, że nie jesteśmy sami.” – Jolanta Rychlik, Prezeska Fundacji Świat Wrażliwy, Grantiobiorczyni 7.edycji FG FIR.
 • „Grant pozyskany z Funduszu Inicjowania Rozwoju pozwolił nam rozwinąć naszą przestrzeń ogrodu. Przy wsparciu specjalistów udało nam się założyć plan, który umożliwi zwiększenie zbiorów warzywnych na potrzeby przetwórni Siejemy Ferment.” – Wojciech Żak, Prezes Fundacji Twoja Rola, Grantobiorca 7.edycji FG FIR.
 • „Fundusz pozwolił dwukrotnie spełnić nasze marzenia! Przetestowaliśmy naszą ideę przedsiębiorstwa społecznego Tczewscy Kurierzy Rowerowi – kupiliśmy pierwszy rower – dzisiaj mamy ich już dużo więcej i zatrudniliśmy pierwszych pracowników – od tamtego czasu udało nam się zatrudnić kilkadziesiąt osób! Drugie marzenie to ogród społecznościowy, który uruchomiliśmy w tym roku – teraz to magiczne, zielone miejsce spotkań, dyskusji, zabawy i relaksu dla mieszkańców i mieszkanek.” – Paulina Kremer, Członkini Zarządu Fundacji To i Co, Grantobiorczyni 7. edycji FG FIR.
 • „Dzięki programowi szkoleniowemu i Grantowi z FIR uzyskaliśmy szersze spojrzenie na potencjał dalszego rozwoju naszej młodej organizacji. Spotkania i szkolenia specjalistów wyposażyły nas w nowe umiejętności i kompetencje, poszerzyliśmy grono otaczających nas wspaniałych ludzi, nawiązaliśmy nowe partnerstwa. Grant pozwolił nam na realizację zadania związanego z zagadnieniami proekologicznymi, tak ważnymi dla filozofii naszej Fundacji. Edukacyjny program Fundacji znalazł nową, szeroką grupę odbiorców. Dzięki realizacji Projektu z Grantu FIR poznaliśmy potencjał dobrego partnerstwa, otworzyło to nam nowy perspektywiczny kierunek rozwoju idei Zielono Mi.” Olena Ulianova, Prezeska Fundacji KIWI, Grantobiorczyni 8. edycji FG FIR
 • „Udział w konkursie prócz wiedzy, dał nam poczucie przynależności i relacyjności, której w czasach po – pandemicznych, tak bardzo nam brakuje. Spotkania z ekspertami, z ludźmi, którzy w wbrew współczesnej „bylejakości”, walczą z wielką pasją o swoje marzenia. Jak mówi stare japońskie przysłowie: Osobno jesteśmy jak palce, razem stanowimy pięść. Dziękujemy, że możemy być częścią tej historii.”, Lucyna Mach, Menedżerka Brzostek Top Team, Grantobiorczyni 8. edycji FG FIR.
 • „FG FIR = wyjście ze strefy komfortu, by móc się rozwijać,, realizując pomysły, które służą innym, a właśnie pomaganie innym daje mi najwięcej radości i satysfakcji”, Natalia Sielska, Liderka projektu Wodonerzy. Strażnicy Wody i Wewnętrznej Przyrody, Grantobiorczyni 8. edycji FG FIR.

Jubileuszowy film X Forum Inicjowania Rozwoju

9. edycja Funduszu Inicjowania Rozwoju.

Trwają kampanie crowdfundingowe. Wejdź w link zrzutki i wesprzyj inicjatywy biorące udział w konkursie. 10% wnioskowanej kwoty, czyli 2500 zł, to przepustka do kolejnego etapu konkursu.
Twórcze Laboratorium Technik Ekologicznych pod Chmurką
Zielony Ogródek Społeczny w Blunakach
Kampania „Mam toczeń, ale toczeń nie ma mnie”
Wodonerzy z Głebin Wnętrza w Dostępności
Produkcja kremów o prostym składzie „MI”
Dajemy mocne skrzydła i trwałe korzenie.
Joseph Conrad dostępny
#tkamykulturę – aktywizując zawodowo i społecznie
Zakątek księżniczki Juraty
Park Małego Księcia

Trzymamy kciuki!

Masz pytania?

Napisz:

Koordynatorką Funduszu jest Justyna Kowalkowska
email: kontakt@upfoundation.pl

WAŻNE DATY:

 • 12 września – wyniki oceny merytorycznej
 • 15 września, godz. 14.00 – spotkanie organizacyjne dla partnerstw, które przeszły pozytywnie ocenę merytoryczną, wydarzenie online,
 • 21 września – szkolenie z crowdfundingu, wydarzenie online,
  wrzesień – październik – czas prowadzenia kampanii crowdfundingowej,
 • 24 października – szkolenie z prezentacji projektów, wydarzenie stacjonarne
 • 30 października, godz. 20.00 – koniec zbiorki crowdfundingowej,
 • 31 października – prezentacja projektów przed komisją konkursową, wydarzenie stacjonarne
 • listopad – uroczyste wręczenie Grantów podczas 12. Forum Inicjowania Rozwoju, wydarzenie stacjonarne
 • styczeń – 30 listopada 2024 – czas realizacji projektów.